2-násobne viac uhoriek len vďaka tomuto zázračnému kŕmeniu: Pripravte sa, že v lete nebudete stíhať zavárať a jesť!

Sú ľudia, ktorí na svojej záhradke pestujú uhorky nakladačky a ktorí majú úrodu vždy skromnú a bežnú. A potom sú ľudia, ktorí robia to isté a ich úroda je enormný. Ako to robia a čo je tým dôvodom k tomu, žnú viac než kto iný? Nejde ani tak o to, že majú lepší pôdu, ani nejde o to, že majú inú odrodu uhoriek. Tiež to nie je tým, že by sa o všetko starali viac, než ostatní. Onen dôvod je úplne niekde inde. A vy sa s ním môžete konečne zoznámiť tiež a zistiť, ako mať tiež uhoriek toľko, že ich nebudete stíhať zavárať.

Je to v hnojive!

Tajomstvo je konečne odhalené a konečne došlo k zisteniu toho, čo stojí za tak dokonalú a veľkou úrodou uhoriek, ktorú niektorí majú a iní nie. Dôvod je spojený s využitím hnojivá. Teraz už viete, v čom spočíva ten fígeľ. A je samozrejmé, že poznáme tiež to, ako to najlepšie hnojivo na uhorky pripraviť. Iste potom sami potvrdíte, že následná úroda bude opäť o poznanie vyššia, než tá súčasná.

Čo budete potrebovať?

Je veľkým unikátom, že dané hnojivo na uhorky samozrejme nie je chemické, ale že sa jedná o úplne prírodné vec. Ako je známe, tak príroda má veľkú silu a dokazuje to aj v oblasti záhradkárstve. Navyše si budete môcť byť istí aj tým, že ak použijete toto hnojivo, tak budú vaše uhorky úplne zdravotne nezávadné. Budú úplne nezávadné a ako mnohí povedia, sú takzvane bio a útesy aj ekologicky pestované, bez akejkoľvek chémie a bez akejkoľvek prímesi. Aby to bolo možné, pripravte si tieto dve veci:

1,5 litra vody

0,5 litra šupiek z cibule

Pripraviť hnojivo na uhorky je ľahké

Už viete, čo je potreba. A ako na samotnú prípravu? Základom je snaha dostať z cibule čo najviac účinných látok do vody. Preto dajte šupky do hrncom, zalejte daným množstvom vody a ďalej pomaly priveďte k varu. Akonáhle sa voda začne variť, tak zmiernite plameň a takto ju udržujte približne v rozmedzí 10 – 15 minút. Potom sporák vypnite a zmes nechajte chladnúť.

Keď má izbovú teplotu, tak ju preceďte do inej nádoby. Do tej dolejte čistú vodu tak, aby bol celkový objem daného hnojiva 5 litrov. Jedine tak docielite správneho pomeru účinných látok vo vode. A v tej chvíli došlo tiež k tomu, že je vaša hnojivo na uhorky hotové.

Ako používať?

Veľmi ľahko. Stačí týmto zázrakom vaše uhorky zalievať. Ako preto, že budú mať dostatok živín, tak aj preto, že sa im budú vyhýbať všetky škodcami. Odporúčame vždy zmiešať časť účinnej vody s vodou bežnou a uhorky zaliať. A akonáhle vám toto prírodné cibuľové hnojivo dôjde, nie je nič jednoduchšie, než si pripraviť zo šupiek ďalšie.

Navyše ani šupky z cibule nemusí prísť nazmar. Po ich uvarení a lúhovania je možné pokrájať ich na menšie kúsky a tie nasypať do pôdy okolo jednotlivých uhorkových sadeníc. Aj to pomôže k tomu, že sa do zeminy uvoľní všetko, čo je účinné.

Čo ešte radia záhradkári?

Po fáze rastu sadeníc, keď sa objavia 3 – 4 listy by sa uhorky mali mali ošetriť nasledujúcim roztokom: Zmiešajte pár kvapiek jódu, 20 g jadrového mydla a 1 l mlieka do nádoby s vodou. Postriekajte sadenice, čím ich ochránite pred chorobami, plesňami a podporíte produkciu kvetov.

Vo večerných hodinách namočte starší bochník chleba do nádoby s vodou, ráno vyberte chlieb, pridajte kvapku jódu (ak nemáte, vynechajte), zrieďte 1 l tekutiny vo vedre s vodou a zavlažte každú rastlinu. Zvyšnú kvapalinu je možné skladovať na chladnom mieste. S týmto roztokom môžete ošetriť uhorky každé 2 týždne a uhorky budú silné až do jesene.

Starí záhradkári radia aj tento recept. Zrieďte 2 litre srvátky a 150 g cukru vo veľkom vedre s vodou. Nastriekajte a nalejte uhorky. Po tomto ošetrení sa uhorkám a paprikám rýchlejšie formujú zárodky plodov.

Dnes najobľúbenejšie