2 jednoduché triky, vďaka ktorým bude vianočný kaktus kvitnúť ako bláznivý a zaberú vám len 10 minút!

Dnes nás veľmi zaujal tento jednoduchý trik zo stránky jemchyjinka, vďaka ktorému je vianočný kaktus naozaj prekrásny a obsypaný kvetmi! Nikdy by nám nenapadlo, že práve toto môže byť tajomstvom úspechu…

Ak chcete, aby vám vianočný kaktus v zime dlho a luxusne kvitol, postupujte podľa týchto odporúčaní. Rozkvitne vám aj kaktus, ktorý už dlho nekvitol.

1. Trik

Kvetináč s vianočným kaktusom najskôr vložte do vane s obyčajnou studenou vodou. Nechajte stáť asi 60 minút, kým neabsorbuje dostatok vody a potom ho zalejte vodou zo sprchovej hlavice, ktorá bude mať teplotu približne +50 °C alebo do maximálne +60°C. 

Nemusíte sa báť, že by to nejako poškodilo korene, pretože vďaka predchádzajúcej studenej zálievke sa im nič nestane. Kvetináč nechajte vo vani, aby odtiekla prebytočná voda, potom zvonku osušte a umiestnite rastlinu na jej miesto.

Takáto špeciálna zálievka pomôže rastline prebudiť sa a naladiť sa na kvitnutie.

...

2. Trik

Niekoľko dní po takomto „kúpeli“, by ste mali rastline dodať potrebnú výživu.

Budete potrebovať 1 liter odstátej vody a v nej rozpustite 1 g kyseliny boritej. Pre rýchle hnojenie môžete listy postriekať týmto roztokom a taktiež poliať pôdu v kvetináči. Ideálne je, keď ju takto prihnojíte 23-krát v intervale 10 dní. 

Nezabudnite:

  • Pred takýmto hnojením utrieť listy od prachu napríklad pomocou bavlnenej handričky, aby vianočný kaktus lepšie absorboval výživu z roztoku.
  • Postrekovať by ste mali rastlinu ráno alebo večer.

Prajeme veľa šťastia!

Foto: pixabay
Foto: pixabay