Moja svokra má vždy doma balenie zubnej pasty navyše: Nepoužíva ju na čistenie zubov, na toto je neprekonateľná!

Zaujímalo vás niekedy, na čo všetko môžete použiť zubnú pastu? Samozrejme, je nevyhnutná, pokiaľ sa chceme starať o zdravý a krásny úsmev, ale má aj niekoľko ďalších zaujímavých využití, o ktorých veľa ľudí nevie. Tu je 19 použití zubnej pasty, o ktorých ste ani netušili .

Zaujímalo vás niekedy, na čo všetko môžete použiť zubnú pastu? Samozrejme, je nevyhnutná, pokiaľ sa chceme starať o zdravý a krásny úsmev, ale má aj niekoľko ďalších zaujímavých využití, o ktorých veľa ľudí nevie. Tu je 19 použití zubnej pasty, o ktorých ste ani netušili .

Zubná pasta môže nahradiť špeciálne toaletné gély

10+ životných trikov, ktoré sa zdajú divné, kým ich nevyskúšate

Ak nechcete minúť veľa peňazí na špeciálne gély a kapsuly na čistenie toalety, stačí použiť zubnú pastu. Jedna tuba pritom vydrží aj na 3 mesiace a vaša toaleta bude voňať krásne a vždy bude vyzerať dobre. Stačí, ak pastu dáte do závesného držiaka, v ktorom býva WC prostriedok.

Vyleštíte svoj strieborný kabát

použitie zubnej pasty 2
instagram.com/dietemiet

Máte doma strieborný príbor, ktorý ste dostali od babičky? Ak sa na ňom objavili fľaky a škvrny, ktoré jeho vzhľad kazia, siahnite po zubnej paste. Vezmite zubnú pastu a jemnú handričku, strieborné príbory budú opäť žiarivé a lesklé . Toto bude fungovať aj pre strieborné doplnky a šperky.

Zbavte sa vyrážok

použitie zubnej pasty 4
pinterest.com

Je možné, že ste už o tejto metóde počuli, pretože je skutočne účinná. Vlastnosti zubnej pasty vysychajú pupienky a akné , takže nedokonalosti pokožky rýchlo vymiznú. Stačí dať na noc trochu zubnej pasty priamo na pupienky a nasledujúci deň sa budú menej viditeľné alebo úplne zmiznú.

Vyčistíte žehličku

použitie zubnej pasty 6
pinterest.com

Ak vaša žehlička zanecháva na oblečení špinavé stopy, okamžite ju vypnite a nechajte vychladnúť. Keď je žehlička chladná, zoberte zubnú pastu a utrite povrch.

...

Ak je vaša žehlička veľmi znečistená, použite tento postup.

Potrebujeme:

500 ml vriacej vody

2 ČL kyseliny citrónovej

zubná pasta

zubná kefka

Postup:

Kyselinu citrónovú nalejte do vody a dôkladne premiešajte. Žehličku nakloňte do vertikálnej polohy a do nádobky na vodu pomaly vlejte pripravený roztok. Žehličku zapnite a nastavte naparovanie. Stláčajte tlačidlo naparovania, až kým sa roztok v nádobke žehličky úplne neminie. Uvidíte, ako vychádzajú zo žehličky vápenaté usadeniny.

Keď sa roztok v nádobke minie, uvidíte, koľko usadenín vyšlo zo žehličky. Následne zoberte zubnú pastu a zubnú kefku. Pastu naneste na žehliacu plochu a začnite čistiť kefkou.

Keď máte povrch vyčistený, zoberte si hubku, namočte do teplej vody a vyčistite žehličku od pasty. Výsledky vás ohromia. Žehlička bude ako nová!

Na koberci sa zbavíte škvŕn

použitie zubnej pasty 7
pinterest.com

Rozliate víno alebo káva na koberci sú jednými z najhorších škvŕn na odstránenie. Ne potrebujú drahé čistiace prostriedky, len hrubú vrstvu zubnej pasty! Pasta môže preniknúť aj do tých najťažších miest a spôsobí, že koberec bude opäť ako nový. Naneste pastu na koberec, dôkladne votrite do koberca a potom odstráňte čistou vodou.

Po laku na nechty ľahko odstránite škvrny z kože

29 použitia zubnej pasty, o ktorej ste ani netušili

Červené nechty vyzerajú elegantne a žensky, ale laky tejto farby sa ťažko zmývajú. Aj keď používate odlakovač, na kožičke môže zostať lak. Ak sa jej chcete zbaviť, naneste pastu na nechty, rozotrite ju a potom ju pretrite zubnou kefkou.

Čistenie kohútikov

použitie zubnej pasty 9
instagram.com/lazienkaplus

Naša kúpeľňa môže byť čistá, ale ak je batéria pokrytá nevzhľadným vodným kameňom, každý hosť určite získa iný dojem. Ak nanesiete trochu zubnej pasty na mokrú špongiu a vyčistíte batériu a batériu, určite sa problému zbavíte!

Čistenie svetlometov auta

Chemikálie, ktoré sa nachádzajú v abrazívnej zubnej paste (určená na bielenie zubov), vyčistia a ešte viac zvýraznia svetlomety vášho vozidla.

Na poškriabaný displej

Máte poškriabaný displej na mobile? Vďaka týmto trikom bude opäť ako nový!

Áno, malé množstvo zubnej pasty vám môže skutočne pomôcť odstrániť drobné škrabance. Uistite sa však, že máte doma klasickú zubnú pastu a nie gély či prípravky na čistenie chrupu.

Naneste malé množstvo pasty na poškodené miesto a vatovým tampónom alebo handričkou s mikrovláknami roztierajte pastu po týchto miestach krúživými pohybmi, až pokiaľ škrabance prestanú byť viditeľné. Potom čistým tampónom alebo navlhčenou handričkou odstráňte zvyšky pasty z displeja a rozdiel by ste mali vidieť okamžite.

Biele podrážky na teniskách

Aj po celých mesiacoch používania môžu podrážky vyzerať opäť krásne a budú žiariť. Naneste na biely povrch zubnú partu a rozotierajte po celej ploche (ideálne pomocou zubnej kefky) potom umyjeme čistou handričkou.

S.O.S pomoc na tmavé kruhy a opuch – stavte na zubnú pastu

Zostali ste na večierku trošku dlhšie a nechcete sa nasledujúci deň prebudiť s kruhmi pod očami? Žiadny problém. Stačí naniesť trošku obyčajnej zubnej pasty pod oči a ísť spať. Ráno budete vyzerať sviežo ako po prespanej noci. Ak ste nestihli naniesť pastu večer, skúste to ráno, kým sa budete chystať do práce. Rozdiel by ste mali vidieť už po pár minútach.

Zahmlievanie potápačských okuliarov

Pred tým, ako sa pôjdete do vody ich sklá jednoducho pretrite zubnou pastou. Na povrchu sa tak vytvorí neviditeľná ochranná vrstva, ktorá zabráni zahmlievaniu pri ďalšom ponore.

Kruhy od pohárov na drevenom nábytku

Odstránite ich jednoducho pomocou zubnej pasty. Naneste, pretrite a pastu odstráňte čistou handričkou. Kruhy budú preč.

Škvrny od atramentu

Objavili sa vám napríklad na čerstvo vypratej košeli? Skôr, ako ju opäť hodíte do práčky, aplikujte na toto miesto zubnú pastu a pokúste sa, čo najviac ho pomocou pasty vyčistiť. Potom zotrite vlhkou handričkou a vyperte ako zvyčajne.

Štípance zmiznú počas noci

Otravný hmyz na vašej koži nezanechá žiadnu červenú stopu. Hneď, ako je to možné, naneste si na uštipnuté miesto miesto. Do rána červené fliačiky zmiznú. Navyše, pasta zabráni tomu, aby miesto svrbelo, pálilo a inak vám znepríjemňovalo život.

Termosky zbaví zápachu

Do termosky stačí naliať horúcu vodu, pridajte zubnú pastu, zatvorte a párkrát zatraste. Zápach zmizne a termosku môžete opäť používať.

Video návod, ako použiť zubnú pastu v domácnosti!

Pomôže vám zbaviť škrabancov na čipoch a drobných elektronických zariadeniach, vyčistí perfektne displej, vzácne mince aj stopy po fixkách na stole či plastových povrchoch. Pozrite sa, čo všetko dokáže!