15-minútová čokoládovo-banánová torta: Blesková nepečená dobrota ktorá bude hviezdou každej oslavy!

Lahodná torta bez pečenia, ktorú máte bez veľkej námahy hotovú za 15 minút. Rýchly, ľahký a veľmi chutný dezert, ktorý je veľmi lákavý už na pohľad. Vyskúšajte, neoľutujete!

Lahodná torta bez pečenia, ktorú máte bez veľkej námahy hotovú za 15 minút. Rýchly, ľahký a veľmi chutný dezert, ktorý je veľmi lákavý už na pohľad. Vyskúšajte, neoľutujete!

Potrebujeme:

Tortovú formu s priemerom 26 cm

400 g BEBE sušienok

180 g masla

10 g želatíny

100 ml vody

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

100 ml mlieka

400 g kyslej smotany

6 PL kryštálového cukru

3 PL kakaa

2 banány

čokoládu na zdobenie

Postup:

Ako prvé zalejeme želatínu horúcou vodou a necháme napučať. Sušienky si vložíme do mikroténového vrecúška a valčekom rozdrvíme. Prípadne môžete sušienky rozmixovať mixérom. Maslo si roztopíme a zalejeme ním sušienkovú drť. Všetko spolu premiešame. Sušienkovú hmotu natlačíme na dno formy. Potom odložte na chvíľu do mrazničky.

Do menšieho hrnca nalejeme mlieko, pridáme 6 PL cukru, napučanú želatínu a kakao. Dáme na mierny ohrev a túto hmotu budeme miešať, až kým sa želatína úplne nerozpustí.  Mali by sme získať homogénnu hmotu. Nesmiete ju však prevariť, pretože želatína by stratila svoje schopnosti. Pridáme kyslú smotanu a metličkou vymiešame do hladka.

Banány si ošúpeme a rozrežeme pozdĺžne na polovicu a potom ešte priečne na polovicu. Poukladáme banány na sušienkove cesto a zalejeme čokoládovým krémom.

Všetko pekne zarovnáme, aby banány nevykúkali z čokoládovej hmoty. Dáme do chladničky na 2-3 hodiny. Keď torta stuhne, môžeme dať dolu okraj formy a ľubovoľne ozdobiť. V tomto prípade zdobíme nasekanou čokoládou. Nakrájame a podávame. Prajeme dobrú chuť!