15 geniálnych využití papierových utierok, o ktorých väčšina ľudí nemá ani tušenie!

Papierové utierky patria v kým druhom výrobkov, ktoré máme v domácnosti najradšej stále poruke. Ak je treba niečo rýchlo utrieť, vyčistiť alebo osušiť, títo jednorazoví pomocníci sú nám vždy k dispozícii. Vedeli ste však, že papierové utierky majú aj množstvo ďalších – menej známych využití, ktoré vám poriadne uľahčiť život?

Pomôžu so stvrdnutým cukrom

Chcete si dať lyžičku hnedého cukru do čaju a namiesto sypkej konzistencie nájdete skalu stvrdnutú na kosť? Do nádoby s cukrom vložte vlhkú papierovú utierku, prikryte tanierom a vložte na 20 sekúnd do mikrovlnky. Cukor bude opäť sypký a pripravený na použitie.

Predĺžia čerstvosť

Ak chcete, aby bol váš zelený šalát čerstvý čo najdlhšie, vložte ho do uzatvárateľného vrecka spolu so suchou papierovou utierkou. Potom normálne uložte do chladničky. Šalát vydrží omnoho dlhšie čerstvý. Rovnako tento spôsob funguje aj v prípade skladovania byliniek.

Aby vydržali dlhšie čerstvé,  jednoducho ich zabalte do suchej papierovej utierky , vložte do uzatvátareľného vrecka a skladujte v chlade.

Varená kukurica hotová za 5 minút

Stačí, ak kukuricu zabalíte do mokrej papierovej utierky a vložíte na 5 minút do mikrovnky. Obľúbenú pochúťku tak pripravíteraz-dva.

Vyčistia celú domácnosť za pár centov

Obyčajné papierové obrúsky rýchlo a jednoducho premeníte na vlhčené čistiace obrúsky. Chcete vidieť ako na to? Celý návod nájdete TU.

Najlepší steak

Ak si chcete pripraviť dokonalý steak z červeného mäsa, pred použitím ho najskôr osušte papierovým obrúskom. Pri kontakte s horúcou panvicu tak získate chrumkavejšiu a chutnejšiu textúru mäsa.

Nahradia kávový filter

Ak nemáte poruke nový kávový filter, skvelou náhradou je práve papierový obrúsok.

Chrumkavá slaninka

Ak ste dostali chuť na chrumkavú slaninku, ale nechce sa vám upratovať mastnotu a neporiadok, ktorý jej prípravu často sprevádza, máme pre vás tip. Použite 4 papierové obrúsky, medzi ktoré zabalíte plátky slaniny (2 nad a 2 pod). Tanier s takto zabalenou slaninkou vložte do mikrovlnky a o 3 minúty máte chrumkavú pochúťku bez práce.

Poriadok v maličkostiach

Využiť samozrejme môžeme aj rolku z papierových utierok. Napríklad, ako užitočnú pomôcku pri skladovaní vianočných svetielok.

Rolky môžeme použiť aj ako výstuhu do kožených čižiem, ktorá zabráni tomu, aby na koži vznikli nepekné záhyby.

Perfektné vlasy po umytí

Vlasy zatočené do veštkých strán sú po umytí častým problémom mnohých z nás. Aby ste zabránili nechceným efektom, pomôžu vám papierové utierky. Po umytí odstráňte prebytočnú vlhkosť z vlasov papierovými utierkami. Potom vlasy zatočte do pevného drdola na vrchole hlavy a nechajte uschnúť. Keď vlasy uchnú stačí ich rozčesať širokým hrebeňom.

Na vodný kameň

Namočte papierové utierky do octu a potom utierky priložte na miesta na ktorých bojujte s nánosmi vodného kameňa. Nechajte pôsobiť 30-60 minút a potom jednoducho očistite.

Pomôžu odstrániť preliačiny z drevených povrchov

Jamku alebo preliačinu navlhčte trochou vody a miesto prikryte navlhčenou papierovou utierkou. Nastavte žehličku na najvyšší stupeň a prechádzajte cez toto miesto krúživými pohybmi. Miesto priebežne kontrolujte, aby ste sa uistili, že jamka alebo preliačina postupne miznú. Majte však na pamäti, že každý druh dreva môže reagovať inak. Preto odporúčame najskôr metódu vyskúšať na  menej viditeľnom mieste.

Perfektne natočené vlasy bez nátačiek

Áno, papierové utierky vám dopomôžu aj k vysnívanej kučeravej hrive. Postup krok za krokom nájdete v tomto videu:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vychladený nápoj za pár minút

Ak sa vám nechce čakať na to, kým sa váš nápoj dokonale vychladí, použite papierovú utierku. Stačí, ak ju namočíte do vody a obalíte fľašu prípad plechovku s nápojom. Vložte do mrazničky a o pár minút máte perfektne vychladený drink. V prípade plechoviek je tento proces rýchlejší – ak ide o sklo, necháme pridáme niekoľko minút naviac.

Torta ako od profesionála

Ak chcete aby vaša torta vyzerala ako od profesionálneho cukrára, použite na konečné úpravy povrchu papierovú utierku. Návod ako postupovať, nájdete v tomto videu:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Všetko na svojom mieste

Rolku z prapierových utierok stačí obaliť baliacim papierom, označič nápisom a použiť na skladovanie drobností, dokumentov, alebo iných vecí, ktoré chcete mať vždy na poriadku.

Dnes najobľúbenejšie