Každý, kto sa chystá na dovolenku auto, toto vyváži zlatom: 15 geniálnych trikov, ktoré vám ušetria kopec peňazí!

Milan nám poslal skvelý trik, ako zabrániť tomu, aby gumičky stieračov nechávali na skle nepekné šmuhy. To nás inšpirovalo k tomu, aby sme pre vás zozbierali perfektné triky a nápady, ako ušetriť peniaze a mať automobil v tip-top stave. Toto sa vám určite bude hodiť!

Aj tie najodolnejšie škvrny odstránite za pár centov

Odstránenie škvŕn zo sedadiel môžete zvládnuť ako profík. Stačí,  ak zmiešate 240 ml octu s 3 lyžicami jedlej sódy, saponátom na riad a citrónovou šťavou. Premiešajte a potom túto zmes prelejte do fľaše s rozprašovačom a použite na čistenie škvŕn tak, ako prostriedok z obchodu. Naneste na povrch, vyčistite handričkou a potom zotrite. Môžete sa tešiť na výsledok.

Už ani na krok bez obyčajnej sviečky!

Vyobte si vlastné neviditeľné stierače – zmes, ktorú keď nanesiete na čelné sklo, tak žiadna tekutina sa na nej neudrží a vy budete mať omnoho lepšiu viditeľnosť aj počas prietrže mračien. Stačí, ak obyčajnú čajovú sviečku vyberiete z obalu a trochu vosk nadrobíte do nádoby. Zalejte silným bielym alkoholom a rozmiešajte – touto zmesou len umyte okná. je to výborné aj proti zamŕzaniu skiel v zime.

Dokonalý čistič na koberce v aute

Vyrobíte ho sami – budete potrebovať iba peroxid vodíka a esenciálny olej kvôli vôni. citrónový olej. Peroxid zmiešajte s vodou v pomere 1:2. Pridajte pár kvapiek vónneho oleja a zmes nastriekajte na koberec. Vyčistite kefou a potom špinu zotrite handričkou.

...

Ako rýchly znížiť teplotu vo vnútri auta!

Jednoduchý tip za pár sekúnd zníži teplotu v aute a ušetrí vám peniaze za klimatizáciu, ktorá by musela vychladiť rozpálené vozidlo. Stačí otvoriť okno na jednej strane a päť-šesťkrát otvoriť a zatvoriť dvere na druhej strane. Horúci vzduch unikne cez dvere a studený sa dostane dovnútra cez okno. A neminiete ani kvapku benzínu navyše.

Na kožené sedačky

Ak chcete ušetriť za drahé výrobky v obchode, stavte na osvedčenú domácu metódu.

Použite obyčajný olivový olej, ktoré jemne votriete do kože. Prebytočný olej jednoducho odstráňte papierovou utierkou a interiér vozidla máte ako nový. Z bezpečnostných dôvodov sa neodporúča takto ošetrovať volant vozidla.

Chlpy od domáceho miláčika a zápach

Ak máte kufor auta plný zvieracích chlpov a nedajú sa odstrániť ani vysávačom, použite jednoduchý trik. Povrch zľahka navlhčíte vodou a potom prechádzajte po ňom rukami v gumených rukaviciach. Chlpy sa prichytia na povrchu rukavíc – funguje to ako magnet.

Ak sa chcete zápachu, rozsypte na sedačky sódu zmiešanú s pár kvapkami esenciálneho oleja a nechajte 15 minút pôsobiť. potom len vysajte a automobil vonia ako nový.

Keď cestujete s deťmi

Perfektným nápadom, ako zabaviť malé bábätko je umiestniť do jeho zorného poľa zrkadlo. Dieťatko je totižto fascinované svojim vlastným odrazom a zabavíte ho tak na dlhé cesty.

Aby mohol drobec spokojne spinkať aj v autosedačke.

Stierače nechávajú na skle nepekné šmuhy

Túto radu poradil chlapík z autoservisu – stačí, ak gumičku pretriete metylakoholom (denatirovaným liehom). Stierače budú stierať akoby ste ich práve vymenili za nové.

Žiadne šmuhy na oknách takmer zadarmo

Ak chcete perfektne vyčistiť okná a zbaviť aj mušiek prilepených na skle, stačí, ak na povrch nastriekate ocot a jednoducho zotriete novinami. Žiadne šmuhy a okná krásne čisté.6. Krásna vôňa z ktorej vás nerozbolí hlava

Aby ste sa zbavili nepríjemného zápachu, zmiešajte niekoľko lyžíc jedlej sódy s pár kvapkami obľúbeného esenciálneho oleja a uložte do uzatvárateľnej nádoby. Potom urobte klinčekom do krytu niekoľko otvorov a uložte pod sedadlo alebo do odkladacej dosky. Krásna vôňa zaručená.

Žiarivé elektróny

Stačí použiť rovnakú zmes, akú ste použili na odstraňovanie škvŕn v bode číslo jeden. Nečistoty pôjdu dole ako šibnutím čarovného prútika

Zažltnuté svetlomety

Stačí, ak na povrch rozotrite zubnú pastu na bielenie zubov (táto pasta totiž obsahuje abrazívne zložky). Poriadne rozotirte po celom povrchu a potom zotrite pomocou navlhčenej handričky.

Škrabance na povrchu auta

Prinášame vám jednoduchý a účinný návod, ako odstrániť drobné nedokonalosti pomocou spreju WD-40.

Ako na to?

Naneste na poškriabané miesta prípravok WD-40.

None animated GIF

Pomocou mäkkej handričky alebo papierovej utierky povrch dôkladne vyleštite.

None animated GIF

Keď skončíte, môžete na vlastné oči vidieť, že drobné škrabance sú preč. Perfektné, čo poviete?

None animated GIF

Auto vyzerá, akoby na ňom nikdy žiadne škrabance neboli!

None animated GIF

Skvelé triky, ktoré pri šoférovaní využije každý