Tento „problém“ zažil pri kúpaní každý. Najjednoduchší spôsob, ako ho vyriešiť!

Tento nepríjemný problém zažil pri kúpaní hádam každý z nás. Jeho riešenie však môže jednoduchšie, ako si myslíte!
[mashshare]

Kúpanie je obľúbenou letnou aktivitou, ktorú si počas letných mesiacov rád dopraje hádam každý z nás. Príjemné osvieženie však často končí nepríjemným no veľmi častým problémom – vodou v uchu.

Určite ste si aj vy už všimli poskakujúcich ľudí na jednej nohe so zaklonenou hlavou, ktorí sa vodu z uší snažia všemožne dostať vyskákať. Samozrejme, dá sa to aj takto, avšak je to namáhavý a nie vždy účinný spôsob, poradíme vám niečo jednoduchšie.

Nie je to banálny problém

Pocit žblnkajúcej vody je nepríjemný, môže však ohroziť aj naše zdravie? Morská alebo čistá voda v uchu nie je sama o sebe problémom. Ten nastáva vtedy, keď sa vplyvom tepla a vlhka začnú v uchu množiť baktérie, ktoré môžu spôsobiť vznik bolestivých zápalov. Aby ste tomuto problému predišli, použite overené metódy!

1 spôsob – fén

Fénovanie je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako dostať vodu z ucha von. Teplý vzduch totiž spôsobí, že tekutina sa rýchla vyparí a problém vody v uchu zmiznú rýchlo a jednoducho. Fén nastavte na najnižšiu teplotu a teplý vzduch fúkajte priamo do ucha – aby ste prúdeniu vzduchu pomohli, odklopte si prstami ušný lalôčik. Fén držte približne 30 cm od ucha po dobu maximálne 45 sekúnd. Ak fénovanie nepomôže na prvýkrát, počkajte niekoľko minút a procedúru opakujte.

2. spôsobo – Valsalva manéver

Podstatou tohoto manévru je vytvorenie tlaku vo vnútri Eustachovej trubice, ktorý vodu vytlačí von z ucha. Zhlboka sa nadýchnite, zatvorte ústa a zapchajte si nos prstami. Jemne (nikdy to nerobte príliš silno, aby nedošlo k porušeniu bubienka, radšej jemne a viackrát) sa snažte vzduch z nosa vyfúknuť (pri správnom prevádzaní manévru pocítite slabé praskanie). Ďalšie metódy, ktoré pomôžu vytvoriť vo vnútri Eustachovej trubice tlak sú zívanie či žuvanie žuvačky.

3. spôsob – poloha hlavy

Hlavu zakloňte tak, aby bola rovnobežne s podlahou. Potom si na ucho priložte dlaň a zatlačte na niekoľko sekúnd na ucho – potom dlaň odtiahnite rýchlym pohybom. Týmto spôsobom vznikne vo vnútri ucha vákuum, ktorý pomôže vodu vytiahnuť von.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

[mashshare]

🔥 Dnes najobľúbenejšie

Našli ste v článku chybu?

Nahláste nám ju a pomôžte tak zlepšiť náš obsah.

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou Dobré médiá, s. r. o., so sídlom: Plynárenská 1, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov, IČO: 51 008 378, zapísanou v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sro, vložka č. 121515/B na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.