14 málo známych čistiacich trikov, ktoré zmenia spôsob, akým doma upratujete: Toto by mal poznať úplne každý!

14 perfektných trikov na čistenie domácnosti, ktoré sa vám rozhodne oplatí poznať.

1. Alkohol môže dezinfikovať matrac

Ako vydezinfikovať matrac?  Nemôžeme ho oprať, no predsa je veľmi potrebné, udržať ho čistý, napokon, trávime na ňom každú jednu noc. najjednoduchšia pomoc je alkohol, ktorý zabíja roztoče, baktérie a aj spóry plesní. Zmiešajte 1 časti alkoholu a 1 dielom v nádobe s rozprašovačom a nastriekajte na povrch matracu. Nechajte vysušiť. Alkohol dezinfikuje hornú vrstvu matraca a ničí baktérie, ktoré spôsobujú nepríjemné zápachy.

2. Stelivo pre mačky proti zápachu

Podstielka pre mačky je najlepšia vec na pohlcovania pachov. Ak ju umiestnite do dózy a vložíte ju do chladničky, môžete eliminovať akékoľvek zápachy v chladničke. Podstielka pre mačky obsahujúca oxid kremičitý a práve ten je najlepšou voľbou proti zápachu v chladničke. Podstielka na báze minerálov a dreva nebude mať požadovaný účinok.

3. Vyčistíte mixér za sekundu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Je to veľmi jednoduché: nalejte doň trochu vody a niekoľko kvapiek saponátu a na chvíľu zapnite. Vypnite a len opláchnite vodou.

4. So soľou a grapefruitom môžete odstrániť škvrny od vodného kameňa

Táto nezvyčajná kombinácia vám pomôže odstrániť vodný kameň z kúpeľne. Prerežte grapefruit, ponorte polovicu do soli a pretrite zanesený povrch. Používajte vždy jemnozrnnú soľ, aby nedošlo k poškriabaniu povrchov.

5. Keď používate tabletu do umývačky na pranie, vaše oblečenie bude snehovo biele

Ak chcete, aby boli vaše biele šaty biele, namočte ich pred praním do tejto zmesi: zmiešajte prací prostriedok a bielidlo v rovnakom pomere a potom pridajte tabletu do umývačky. Namočte svoje šaty do tejto zmesi, nechajte odmočiť a potom vyperte ako zvyčajne. Môžete tabletu pridať aj do prania, ale vždy iba keď periete pri vyššej teplote.

6. Sýte farby oblečenia sa zachovajú pomocou obyčajnej soli

Soľ zafixuje žieravú farbu farebného oblečenia. Pridajte do bielizne polovicu pohára soli alebo namočte do vandlíka so slanou vodou a až potom vyperte. Farby budú opäť žiariť. Funguje to aj na oživenie farieb

7. Čistenie členitých povrchov

Použite metlu s dlhšími štetinami a jednoducho ju zabaľte do jemnej handričky s mikrovláknom. Teraz len jednoducho pretrite povrch – štetiny ho budú kopírovať a utieranie prachu zaberie minútku.

8. Môžete zdvojnásobiť životnosť nádoby, ak ju nepožijete okamžite

Najjednoduchší spôsob je zničiť panvicu je čistiť ju, kým je ešte teplá. Vždy počkajte, kým sa celkom ochladí a až potom umyte.

9. Na odstránenie stôp od nábytku z koberca použite kocky ľadu

Použite ľad na úpravu povrchu koberca, na ktorom nábytok  zanechal takéto značky. Položte na tieto miesta kocky ľadu a nechajte roztopiť. Koberec postupne nasaje vodu a povrch bude znova hladký. Tajomstvo tejto metódy je postupnosť, takže ak jednoducho na meisto vylejete pohár vody, nebude to fungovať.

10. Gril veľmi ľahko vyčistíte cibuľou

S obyčajnou cibuľou môžete ľahko odstrániť mastnotu z grilu. Rozrežte ju, napichnite na vidličku a prechádzajte cez ešte teplý rošt. Rošt sa rozžiari a jedlo bude mať po cibuľke ešte lákavejšiu chuť.

12. S kriedou môžete odstrániť mastné škvrnu z odevov alebo stien

Bez ohľadu na to, kde je škvrna, môžete ju ľahko vyčistiť kriedou. Potrite mastnú škvrnu s kriedou a počkajte 5 minút. Potom utrite škvrnu vlhkou handričkou. Tto metódu môžete použiť aj na odolné škvrny.

13. Zlaté šperky môžete vyčistiť pivom

Ak chcete, aby staré šperky vyzerali ako nové, utrite ich jemnou handričkou namočenou v pive. Výsledok bude na zlate ihneď viditeľný. Nepoužívajte  na diamantové šperky.

14. Vždy použite fén, aby ste sa jednoducho zbavili nálepky

Nálepky na novo zakúpených veciach sa niekedy zdajú byť nemožné odstrániť. Ale s fénom to zvládnete za 1-2 minúty. je to úplne jednoduché.

15. S vaječnou škrupinou môžete vyčistiť vázy

Ak chcete vyčistiť fľaše a vázy, vaječná škrupina je na to vynikajúca. Len dajte do fľaše a pridajte trošku saponátu. Dobre pretrepte, vylejte a vypláchnite – fľaša a váza je ako nová.

zdroj: 15 kevéssé ismert takarítási praktika, amit sürgősen kezdj el alkalmazni | Kuffer