13 trikov, ktoré uľahčia život každej žene

Každý deň sa stretávame s mnohými nepríjemnosťami, ktoré nám môžu poriadne skomplikovať život. Týchto jednoduchých 13 trikov vám pomôže vyriešiť ich rýchlo a jednoducho!

Každá žena sa už celkom určite stretla počas každodenného fungovania s mnohými nepríjemnými situáciami, ktoré naše mužské polovičky určite nepoznajú. Napokon, ten kto nikdy nemal celý deň na nohách ihličky, nikdy nepochopí, aká bolesť sa za elegantnou krásou môže skrývať. Poradíme vám, jednoducho a rýchlo vyriešiť každodenné nepríjemnosti a zabrániť tomu, aby nás zaskočili nepripravené.

Lak noste vždy po ruke

Lak na nechty je neoddeliteľnou súčasťou kozmetickej výbavy žien. Môžete ho však využiť aj celkom inak. Napríklad, ak sa vám začali rozstrapkávať konce šnúrok do topánok, stačí, ak ich pretriete priesvitným lakom.

3

Lak tiež pomôže zatrieť škrabance na vašich topánkach a ak sa na vašich silonkách objavilo očko, pomocou laku ho šikovne skryjete a zabránite ďalšiemu trhaniu jemného materiálu.

...

Ukradnite mu trochu peny na holenie

Vedeli ste, že obyčajná pena na holenie je skvelým odstraňovačom škvŕn od make-upu, červeného rúžu, paradajkovej šťavy alebo mastného krému? Naneste na škvrny trochu peny a vmasírujte do týchto miest. Potom škvrnu opláchnite čistou vodou alebo vyperte ako zvyčajne.

1

Už nikdy viac zamotané

Tiež sa vám stáva, že slúchadlá, ktoré nosíte v kabelke sa tam dokážu zamotať tak, že vám ich rozmotávanie ukrojí nielen poriadny kus času ale aj nervov? Skvelým tipom, je použiť na dva štipce na prádlo alebo sponu do vlasov na skladovanie slúchadiel.

2

Očká na silonkách? Už nikdy viac!

Určite sa to už stalo aj vám. Celkom nové silonky ste si ani nestihli poriadne obliecť a už je na nich neprehliadnuteľné očko. Aby ste sa podobnej nepríjemnosti vyhli, musíte urobiť niečo celkom jednoduché – stačí plastové vrecko a mraznička. Celý postupu ako na to, nájdete TU.

Ako zabrániť škvrnám v podpazuší?

4

Ak sa chystáte na dôležitú prezentáciu, ale jednoducho potrebujete prežiť dlhý deň v letnej horúčave, pomôžu tento trik. Na šaty pripevnite v oblasti podpazušia kúsok prievzdušnej látky príjemnej na dotyk.

Škvrny od dezodorantu odstránite bez problémov

Určite sa to stalo už aj vám a možno dokonca v prípade dezodorantov, ktoré deklarujú presný opak. Biele stopy môžete odstrániť rýchlo a jednoducho pomocou detských utierok.

Rozbitý make-up či očné tiene?

Rozbitý púder alebo očné tiene? Vďaka tomuto triku budú opäť v perfektnom stave!

Stačí, aby kabelka spadla na zem a nový make-up, bronzer či očné tiene sú rozbité na tisícky kúskov. Myslíte si, že vaša drahá kozmetika je definitívne stratená? Nezúfajte, na to, aby ste tieto kúsky opravili potrebujete len niekoľko kvapiek alkoholu. Je to skutočne jednoduché, celý postup nájdete TU.

Ako oživiť riasenku?

Zistili ste, že vaša riasenka je už nadobro stratená? Nezúfajte, poradíme vám rýchly a jednoduchý spôsob, ako ju oživiť. Stačí, ak do zaschnutej riasenky kvapnete niekoľko kvapiek očných kvapiek, chvíľku počkáte a premiešate. Druhou možnosťou je do naliať do misky teplú vodu a namočiť do nej špirálu časťou, kde sa nachádza náplň. Počkáme približne 5 minút a potom dobre premiešame.

Aj keď sa rozhodnete kúpiť si novú špirálu, starú kefku určite nevyhadzujte. Pozrite si skvelé spôsoby, ako ju využiť.

Vyhadzujte kefku zo starej maskary? Robíte chybu, pozrite sa, ako ju môžete využiť!

Rozopína sa vám zips? Pomôže jednoduchý trik

Chodiť po ulici s rozopnutným zipsom je skutočne veľmi nepríjemné. Aby ste tento „nehode“ zabránili pomôže vám tento šikovný trik, na ktorý potrebujte len obyčajný krúžok na kľúče.

zips

Ako odstrániť stopy od potu?

Skôr ako dáte oblečenie do pranie, nastriekajte miesta v podpazuší či okolo krku citrónovou šťavou. Tento trik zaberá perfektne a keď prádlo z práčky vyberiete, po škvrnách od potu nebude ani stopy.

Potrebujete podprsenku bez ramienok?

Môžete si ju jednoducho vyrobiť z vašej bežnej podprsenky a vďaka jednoduchému triku sa zabránite tomu, aby sa podprsenka zošmykla.

podprsenka

Ak máte šaty s hlbokým výstrihom môžete si pomôcť tým, že podprsenku do nich jednoducho všijete.

5

Ak nechcete aby vám ramienka podprsenky vykúkali spod oblečenia, pomôže jednoduchá finta so zatláčacími gombíkmi.

6

Tlačia vás topánky? Žiaden problém!

9

Zaručeným spôsobom, ako roztiahnuť lodičky je vziať dve uzatvárateľné plastové vrecká, naplniť ich do ¼ vodou a vložiť do vnútra topánok. Topánky potom vložíme do mrazničky a počkáme, kým voda zamrzne. Potom vyberieme, necháme 20 minút v teple, vrecká opatrne odstránime a topánky utrieme dosucha. Táto metóda dokáže topánky roztiahnuť na miestach, na ktorých nás počas chôdze najviac tlačia a omíňajú.

Ďalšie tipy, ako roztiahnuť topánky nájdete TU.

Ako vydržať v lodičkách celý deň?

Ak chcete predísť bolesti pri nosení vysokých podpätkov, spojte páskou tretí a štvrtý pst na nohe. Táto metóda pomôže zmierniť tlak na chodidlá a sami pocítite, že chôdza je mnoho jednoduchšia.

10

Žmolky na obľúbenom oblečení? Odstránite ich jednoducho pomocou holiaceho strojčeka.

8