Títo ľudia používajú obyčajný cukor spôsobom, o akom sa nám ani nesnívalo: 11 trikov, ktoré ušetria kopec peňazí aj námahy!

Cukor má doma hádam každý, neuveríte, aký užitočný a nápomocný vám môže byť aj mimo kuchyne.

Zbaví vás mravcov

Stačí pár lyžíc cukru, medu a voda. Túto zmes zohrievame na panvici, kým sa cukor nerozpustí. Potom do nej namočíme pásy z papiera na pečenie, ktoré následne zavesíme tam, kde to potrebujeme. Cukrovú zmes môžeme tiež vyliať do nádob a umiestniť ich do blízkosti nášho posedenia. Za pár minút je tak účinný lapač hmyzu na svete.

Návod, ako sa zbaviť mravcov za 1 noc

Ak zmiešate cukor s bóraxom, získate nasilnejšiu zbraň proti mravcom. Nielen že mravce v byte sa stratia, ale pešiaci túto zmes zanesú aj do mraveniska a zbavíte sa tak problému ako takého.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Potrebujeme:

1 šálku teplej vody

½ šálky cukru

2 lyžice Boraxu

Postup:

Všetky ingrediencie zmiešame a potom do zmesi namočíme vatové tampóny. Tampóny uložíme do blízkosti cestičiek mravcov alebo miest, kde ste ich v domácnosti videli. Ráno uvidíte v okolí pasce mŕtve mravce. Táto pasca funguje skutočne skvele!

Zázrak pre ochideu a izbovky

Na čo funguje cukor?

  • na zvädnuté rastliny,
  • na rastliny, ktoré ste nechtiac poškodili pri manipulácií,
  • na rastliny, ktoré dlho nekvitli,
  • na staršie rastliny, ktorým chýba energia.

Ako na to?

V litri vody som rozpustíme 1 lyžičku cukru a do tohoto kúpeľa som ponorila orchideu a nechala máčať asi 8-9 hodín (uvádza sa, že sa môže nechať aj celý deň). Potom som ju ešte na hodinu namočila do odstátej vody. To je všetko, keď som ju vybrala z vody, uložila som ju na obvyklé stanovisko a hneď som si všimla, že listy má plnšie a aj kvety sa zdvihli. Na druhý deň už vyzerala už oveľa lepšie a postupne sa úplne zotavila – pre moju sestru zázrak, pre mňa jednoducho cukor.

Pomôže s parazitmi a extra výživa

Vädnú vám kvety a neviete čo s tým? Posvieťte si lepšie na ich korene, problémom môžu byť hlísty, ktoré ich napádajú. Skúste preto do zeminy pridať cukor, ktorý podporí aktivitu prospešných baktérií a mikroorganizmov. Tie sa postarajú o maximálne nepriateľské prostredie pre ďalšie hlísty. Cukor je vhodné spolu s octom pridávať raz za čas do vody pri bežnom polievaní. Približne dve lyžice cukru a dve lyžice octu na pol litra vody vám zabezpečia extra výživu pre kvety. A aby boli také krásne nielen v záhrade, ale aj vo váze, cukor s octom pre dlhšiu čerstvosť pridajte aj do nej.

Na hojenie rán

Presne takto môžeme pomenovať kryštálový cukor, ktorý máme na stole. Ak sa totiž poraníme a vytvorí sa nám malá ranka, stačí si ju vraj opláchnuť, nasypať na ňu trošku cukru a prelepiť leukoplastom. Cukor urýchli hojenie a mal by zmierniť bolesť. Taktiež je záchranou pre „hladošov“, ktorí nevedia vydržať, a chutnajú jedlo za horúca. Prvou pomocou v prípade popáleného jazykamôže byť práve lyžička cukru, ktorú si necháme rozpustiť v ústach.

Pomôže so škvrnami od trávy

Cukor si tiež skvele poradí so škvrnami. Odstráni napríklad tie od trávy, a to bez únavného drhnutia. Ak aj váš potomok prišiel so zelenými kolenami, nerozčuľujte sa a zoberte si na pomoc cukor. Ako na to? Zmiešajte pol šálky kryštálového cukru s takým množstvom vody, aby vznikla hustá kašovitá hmota. Hustú kašičku potom naneste priamo na škvrnu. Nechajte jednu až dve hodiny pôsobiť, a potom odev bežným spôsobom vyperte. Nežiaduce škvrny by mali byť preč!

Peeling

Pracovali ste v dielni alebo na záhrade a potrebujete si poriadne umyť ruky? Lenže nie je po ruke kefka? Siahnite po troche cukru. Namydlite ruky s cukrom a doprajte si taký malý prírodný peeling.

Preč muchy

Otravujú vám doma život muchy aj malé mušky? Vytvorte si prírodnú Mucholapku. Zmiešajte dva diely cukru s jedným dielom vody. Uvarte sirup, dajte ho vychladiť a nakoniec ho nalejte do keramickej misky a umiestnite napríklad na parapet. Budete prekvapení, ako tento sirup bude účinkovať. Muchy a mušky by sa mali chytiť do pasce a vám dajú pokoj.

Zbaví vás švábov a chrobákov v byte

Pripravte švábom chutnú večeru, alebo skôr poslednú večeru. Zmiešajte rovnaký diel cukru a prášku do pečiva a posypte tým oblasť, kde sa nevítaní návštevníci najčastejšie nachádzajú. Cukor chrobáky pritiahne a prášok do pečiva ich vyhladí. Túto zmes často vymieňajte.

Odmastí

Aj keď bývajú ruky z cukru lepkavé, pri odstraňovaní mastnoty je jednotkou. Skúste si znečistené ruky umyť v cukrovej vode a nepríjemná mastnota pôjde kade ľahšie. Potom však nezabudnite na dôkladné opláchnutie čistou vodou.

Pohltí pachy

Cukor výborne likviduje zápach v nádobkách, v ktorých napr. uskladňujete potraviny. Cukor stačí do nich len nasypať a nechať pôsobiť. Nemusíte mu nijako pomáhať, pretože cukor dokáže priam zázračne pohltiť pachy a to aj z aromatických jedál a korenín.