10 prekvapivých spôsobov využitia sódy bikarbóny, o ktorých musí vedieť každá jedna žena!

1207

Nedokážeme si predstaviť v bežnom živote univerzálnejší produkt, ako je sóda bikarbóna. Sóda môže nahradiť množstvo drahých chemikálií a využíva sa od pečenia, cez čistenie, až po liečebné, či kozmetické procedúry. Vybrali sme pre vás TOP 10 najzaujímavejších spôsobov využitia, ktoré sa objavili na youtube.

1. Ovocie a zeleninu umyte sódou bikarbónou

Účinným a prirodzeným spôsobom, ako zbaviť ovocie a zeleninu škodlivých chemikálií a baktérií je práve to, že ich umyjeme v sódovej vode. Jednoduché a efektívne riešenie!

2. Dezodorant

Do misy si vložte 3 lyžice sódy bikarbóny a pridajte 3 až 5 kvapiek obľúbeného éterického oleja. Premiešajte. Deodorant je pripravený na použitie. Naneste ho pod pazuchy špongiou alebo štetcom.

3. Bielenie zubov

Kyseliny vylučované baktériami v ústach ovplyvňujú zubnú sklovinu a ničia ju. Sóda neutralizuje a čistí zubnú sklovinu. Na bielenie zubov použite zmes z týchto zložiek:

6 lyžičiek sódy bikarbónyň

4 PL glycerínu

1/2 lyžičky soli

15 kvapiek mätového oleja.

4. Zmierňuje bolesti hrdla

Pridajte pol lyžičky sódy bikarbóny do pohára s vodou a každé 4 hodiny kloktajte.

5. Zmierňuje svrbenie po uštipnutí hmyzom

Na štípance dajte trochu sódy bikarbóny a pokvapkajte trochou vody.

6. Upokojuje spálenie

Ak si do kúpeľa pridáte sódu bikarbónu, zmierni to bolesť spálenej pokožky a uvoľní.

7. Nahradí suchý šampón

Ľudia s mastnými vlasmi môžu použiť nasledujúci trik. Na korienky mastných vlasov natrite asi dve čajové lyžičky sódy bikarbóny a vmasírujte, aby sa do nej vstrebala mastnota. Nakoniec prášok odstráňte hrebeňom.

8. Sóda eliminuje pachy

Vložte sódu bikarbónu do chladničky, do topánok, práčky alebo ju nasypte to odpadkového koša. Pomôže neutralizovať zápach.

9. Výborný čistiaci prostriedok

Kuchyňa, kúpeľňa, špinavé oblečenie – sóda vyčistí takmer všetko! Je to všestranný pomocník pri čistení domácnosti, aj pri praní.

10. Pomáha pri chudnutí

Diéta založená na konzumácii sódy bikarbóny má jedno jediné pravidlo: pridajte túto ingredienciu do svojich nápojov a bude pôsobiť ako metabolický urýchľovač, vďaka čomu sa rýchlejšie zbavíte nadbytočných kilogramov.

Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: youtube
Foto: youtube
Témy:


Pridajte svoj komentár