10 najkrajších vianočných dekorácií, ktoré si vyrobíte doma sami: Váš domov bude dýchať vianočnou atmosférou a pritom ušetríte kopu peňazí!

K predvianočnému času patrí aj výzdoba, ktorá vdýchne tú správnu atmosféru. V obchodoch sú však mnohé dekorácie často predražené. Nechajte sa inšpirovať týmto kreatívnym videom z youtube a výzdobu zvládnete pripraviť za pár eur.

Nápad č. 1 – vianočné gule na paličkách

 

Zoberte si pár tenkých prútikov rôznej dĺžky, môžete ich prípadne nastriekať trblietavým sprejom a na ne navlečte vianočné gule. Sklenenú vázu naplňte guľami alebo šiškami s orechmi, vložte do nej prúty s guľami a položte na stôl. Krásna dekorácia za pár eur.

Nápad č. 2 – výzdoba na stenu

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Na výrobu tejto dekorácie vám postačí drevená lata alebo konárik, zopár vianočných gúľ a stužky na ktoré ich zavesíte. Stačí len upevniť na stenu a povešať gule.

Nápad č. 3 – vianočný stromček z prírodného špagátu a lepidla

 

Z papiera si vytvorte kužeľ a na pevno ho obmotajte prírodným špagátom, Natrite disperzným lepidlom a nechajte zaschnúť. Potom papierový kužeľ odstráňte, dovnútra vložte led svetielka a vzniknutý stromček môžete nalepiť napríklad na krabicu, ktorá je zabalená ako darček. Ozdobte vianočnými guľami, navrch dajte hviezdu a máte krásnu dekoráciu.

Nápad č. 4 – vianočný obraz

 

Na tento nápad vám stačí obyčajný rám na obraz, či fotografiu. Môžete ho natrieť farbou, podľa svojho vkusu a dovnútra zavesiť vianočné gule. Potom už stačí len ozdobiť mašľou a zavesiť na stenu.

Nápad č. 5 – vianočný stromček z papierového kužeľa

 

Z papiera si vyrobte kužeľ, nalepte ho na ľubovoľný podstavec a omotajte ho čečinovou girlandou. Tú potom pomocou lepiacej pištole ozdobte vianočnými guľami.

Nápad č. 6 – stromček z plastových fliaš

 

Zelenú plastovú fľašu si prestrihnite pár centimetrov nad dnom a potom ju nastrihajte smerom k hrdlu na tenké pásiky. Druhú plastovú fľašu si odstrihnite kratšiu a nastrihajte ju rovnako, ako tú prvú. Z tretej fľaše odstrihnite len hrdlo a všetko spolu poskladajte do seba. Hrdlo, ktoré vytvára kmeň zapichnite do kvetináča s dekoračným materiálom. Ozdobte vianočnými guľami.

Nápad č. 7 – vianočné srdce

 

Túto dekoráciu vytvoríte napríklad z nastrihaných papierových roliek a vianočných gúľ. Nastrihané rolky si nastriekajte dekoračnou farbou a do každej nalepte papierovú guľu. Potom ich prilepte pomocou lepiacej pištole k sebe v tvare srdca. Môžete prípadne ešte dozdobiť čečinou, alebo podľa vlastného vkusu. Stačí už len upevniť stužku a zavesiť na stenu.

Nápad č. 8 – vianočný kruh

 

Kruh nalepte na drevený podstavec a ozdobte vianočnými ozdobami. Je to veľmi jednoduché a vyzerá to krásne.

Nápad č. 9 – svietnik

 

Na podložku pripevnite sviečky a ozdobte vianočným dekoračným materiálom. Môžete prípadne zvoliť aj verziu s čečinou.

Nápad č. 10 – vianočný stromček zo špagátu a girlandy

 

Vystrihnite si z lepenky kruh, hrubší pás a z papiera vytvorte kužeľ. Lepenkový kruh si oblepte prírodným špagátom. Potom zlepte pás lepenky tak, aby vám vytvoril valec a tiež ho oblepte špagátom. To isté urobte aj s kužeľom z papiera. Valec s kruhom prilepte k sebe a dovnútra vložte fľašu vína. Navrch položte kužeľ a ozdobte čečinovou girlandou a vianočnými ozdobami.

Kompletný návod na výrobu dekorácií nájdete v priloženom videu.