1 surovina pre odstránenie plesní, perfektnú dezinfekciu a odstránenie škvŕn

Aby ste vyriešili množstvo problémov vo vašej domácnosti, nepotrebujte arzenál drahých prostriedkov z obchodu. Vsaďte na 1 surovinu, ktorá vás určite nesklame! :-)

Keď sa v byte objaví pleseň, asi každému sa v hlave rozsvieti výstražná kontrolka. Ak sa pleseň raz objaví, je len veľmi ťažké dokonale sa jej zbaviť a najmä zabrániť jej opakovanému návratu. Keďže sa pleseň rýchlo rozširuje a jej spóry sú nebezpečné pre naše zdravie, je potrebné zakročiť proti nej okamžite.

Nepotrebujete množstvo prípravkov, stačí 1 vec!

Tou takmer zázračnou surovinou je peroxid vodíka. Možností, ako ho využiť je mnoho, avšak jedna jeho vlastnosť je v boji proti plesni kľúčová – už prvý kontakt s touto látkou dokáže účinne zničiť pleseň a keďže perfektne likviduje aj mikroskopické čiastočky tejto huby a povrch účinne dezinfikuje, nemusíte sa obávať jej ďalšieho návratu. Pre povrchy, ktoré sú plesňou postihnuté rozsiahle a dlhodobo sa odporúča opakovaná aplikácia peroxidu vodíka.

Ako postupovať? Jednoducho nalejte peroxid vodíka do fľaše s rozprašovačom a aplikujte na miesta postihnuté plesňou, nechajte pôsobiť 10 minút a potom jednoducho zotrite.

Poznámka: peroxid vodíka používajte len v dostatočne vetraných priestoroch.

Účinná dezinfekcia

Peroxid vodíka je vynikajúci na dezinfekciu rôznych povrchov v domácnosti. Môžeme ho však použiť aj na skutočne účinnú dezinfekciu zubnej kefky. Po každom umývaní chrupu sa na zubnú kefku dostávajú baktérie, ktoré nezničíte tým, že kefku jednoducho umyjete. pre skutočne účinnú dezinfekciu odporúčame peroxid vodíka.

Na účinnú dezinfekciu zubnej kefky sa odporúča namočiť kefku 1 x do týždňa do roztoku 3% peroxidu vodíka a vody (1 diel peroxidu vodíka a 4 diely vody). V roztoku necháme kefku 5 minút a potom dôkladne opláchneme po tečúcou vodou.

Šetrne odstráni škvrny od potu

Na rozdiel od odstraňovačov škvŕn s obsahom chlóru, dokáže peroxid vodíka odstrániť škvrny šetrne, rýchlo a účinne. Vyrobte si s z neho svoj vlastný účinný odstraňovač škvŕn. Na odstránenie škvŕn zmiešajte 1 diel saponátu na riad s 2 dielmi peroxidu vodíka. Prelejte do fľaše s rozprašovačom, pretrepte a aplikujte na škvrny. Nechajte pôsobiť 30 minút a následne opláchnite pod studenou vodou.

Pozor! Pracujte z 3 % peroxidom vodíka, ktorý používajte v dobre vetraných priestoroch. Pri práci s peroxidom používajte ochranné rukavice.

Dnes najobľúbenejšie