1 lyžička pred spaním a s telom sa začnú diať úžasné veci: Pridajte do medu túto prísadu a konečne sa poriadne vyspíte!

Čoraz viac ľudí trpí nedostatočným nočným spánkom. Spánkové obdobie nie je dostatočne kvalitné a neposkytuje telu potrebnú regeneráciu a odpočinok. Dôvodov je samozrejme viacero, najčastejšie však ide o stresujúci, náročný životný štýl, napätie ale ukázala sa, že na zníženú kvalitu spánku má vplyv aj nadmerné používanie elektronických zariadení či extrémne veľa podnetov počas dňa, ktoré psychika nedokáže správne spracovať. Riešením v týchto situáciách však nemusia byť vždy len lieky z lekárne, mali by ste spoznať jeden z najúčinejších liekov na nespavosť, ktorý poznali a používali už naši predkovia – medovkový med.

Možno ste poučili už o tom, že samotný med dokáže veľmi blahodárne ovplyvniť náš spánok. Keď k nemu však pridáte medovku, získate skutočnú bombu na nespavosť. Stačí lyžička pred spaním, prípadne pridať ho do čaju. Medovka dokáže nielen rýchlo uspať a upokojiť myseľ, ale spánok bude hlbší a kvalitnejší. 

medovka lekárska je doslova zázračná bylinka, ktorá rastie aj bez toho, aby sme sa o ňu špeciálne starali. Ja som ju raz zasadila a odvtedy si žije svojím životom a každý rok je mám na kilá. Suším si ju na čaj a čerstvú pridávam do limonád, ale najradšej ju mám tento sirup. Je vynikajúci, voňavý a ak máte nepokojný spánok, pomôže vám zaspať a spať nerušene celú noc.

...

Účinky medovkového medu:

Lieči nespavosť.

Pomáha pri psychických ťažkostiach spôsobených nadmerným stresom.

Upokojuje myseľ, zlepšuje pamäť.

Pôsobí antibakteriálne a antisepticky.

Uvoľňuje hlien.

Pomáha odbúrať stres a nepokoj.

Upokojuje podráždenú pokožku a urýchľuje hojenie rán.

Pomáha pri menštruačných bolestiach, nadúvaní, búšení srdca a vysokom krvnom tlaku.

Má analgetický účinok a pomáha aj pri ťažkých migrénach.

Recept na medovkový sirup

Potrebujeme:

Lístky z 30-35 dlhších stoniek medovky

750 g kryštálového cukru (prípadne trstinového)

20 g kyseliny citrónovej

1 a ¾ litra studenej prevarenej vody

Postup:

Listy odtrhneme zo stonky a jednoducho ich namočíme do vody. Necháme lúhovať na chladnom mieste 2 dni. Potom jednoducho scedíme a tekutinu prelejeme do hrnca. Pridáme cukor, kyselinu citrónovú a keď tekutina začne vrieť, necháme variť 5 minút. Potom necháme pár minút vychladnúť a naplníme do čistých fliaš. Používame na prípravu limonád, čajov a výborný je aj ako sladidlo do dezertov. Ak máte problémy so spánkom, dajte si lyžičku sirupu do čaju pred spaním. Skutočne to pomáha.

Med proti nespavosti

Ešte silnejším prostriedkom v boji proti nespavosti je medovkový med. Príprava je úplne jednoduchá. Stačí, ak zavárací pohár do polovice naplníme lístkami medovky a tie zalejeme medom. Necháme aspoň 3 týždne odstáť a potom med precedíme. Užívame 1 lyžičku medu pred spaním.

Čaj z medovky

Na čaj zalejte 5 ČL lístkov šálkou vriacej vody, prikryte, po 10 minútach preceďte. Pite viackrát denne, predovšetkým večer. Pre pokojnejší spánok dajte pár lístkov medovky do ľanových vreciek pod vankúš, na ktorom spíte. Pár lístkov medovky dajte počas vykurovacej sezóny na radiátor – silice, ktoré sa počas noci budú uvoľňovať majú taktiež blahodárny vplyv na psychiku a spánok.