Záhradník prezradil, prečo k sadeniciam paradajok vždy pridáva aj rybie hlavy. Nejde o žiaden rituál, ale o geniálny trik!

Hoci o tom málo ľudí vie, tajomnou zložkou, ktorá napomôže vašim paradajkám rásť, sú rybie hlavy.

Hoci to na prvé počutie znie bizarne, nižšie vám prezradíme, prečo by ste túto starobylú metódu nemali odsudzovať a prečo to dáva zmysel.

Prečo to funguje?

Či už máte možnosť uloviť si vlastné ryby, ale si ryby kúpite sami, podstatné je odložiť si ich hlavy, ktoré by ste inak zrejme vyhodili. Ak je práve zima a vy máte možnosť uvariť si chutnú rybu, nezabudnite hlavu odložiť do mraziaka, na jar sa vám zíde!

Hlavy je potrebné zasadiť do zeme spolu so sadenicami rajčín. Rybí olej obsahuje skvelé živiny, ktoré paradajkám dodajú zdravie a podmienky pre rast. Navyše hlavy sú jedinou časťou rybieho tela, ktorú nekonzumujeme a preto tento odpad skvele využijeme práve pri paradajkách.

Nestačí však zostať iba pri hlavách, mali by ste pridať aj nasledujúce ingrediencie:

Aspirín

Rastliny sa príliš nelíšia od ľudí – aj ony potrebujú pre svoj rast rôzne látky, ktoré občas nevedia získať prirodzene a preto im ich treba dopriať. Napríklad deťom zrejme podávate rôzne vitamíny na posilnenie imunitného systému. To isté platí o rastlinách – ak chcete, aby boli odolné voči škodcom a chorobám, pridajte do zeme jednu rozdrvenú tabletu aspirínu.

Vajcia

Vaječné škrupiny obsahujú množstvo vápnika. Tri alebo štyri rozdrvené škrupiny pridajte do zeme, vápnik paradajky ochráni pred hnilobou.

Kostná múčka

Keď ste už do zeme pridali rybie hlavy, aspirín a vaječné škrupiny, potrebujete ešte kostnú múčku. Stačí jedna hrsť, ktorou posypete pôdu, do ktorej ste zasadili paradajky.

Kostná múčka obsahuje množstvo fosforu, ktorý rastline pomôže mať viac kvetov. Viac kvetov = viac paradajok.

Hnojivo

Paradajky je vhodné hnojiť dvoma hrsťami organického hnojiva určeného špeciálne pre zeleninu. Takéto hnojivo obsahuje dostatočné množstvo dusíka, draslíka a fosforu.

Voda

Zavlažovaniu venujeme špeciálnu pozornosť. Pri zavlažovaní nestačí poliať rastlinu a pôdu vodou. Ak chcete zavlažovať efektívne, vykopte okolo rastliny malú jamku a vodu nalievajte do nej. Voda sa tak dostane hlbšie ku koreňom a omnoho rýchlejšie, než keby si mala poradiť so suchou pôdou na povrchu.

Zavlažujte pravidelne a dávajte si pozor na škodcov, ako sú vošky či húsenice.

Prajeme vám, aby vám vyrástli veľké a chutné paradajky! :)

[notification type=“notification_info“ ]Máte svoje vlastné triky na paradajky? Podeľte sa o ne v diskusii pod článkom![/notification]

Dnes najobľúbenejšie