Táto rastlina si poradí s pavúkmi, chrobákmi aj myšami. Viete, ako ju vypestovať?

Táto rastlina poskytuje účinnú, veľmi príjemnú a 100% prírodnú cestu ako ochrániť váš domov pred inváziou nevítaných podnájomníkov.

S príchodom jari sa v našich domovoch začínajú stále častejšie objavovať aj nezvaní návštevníci – chrobáky, pavúky, ovocné mušky a ďalší nechcení podnájomníci. Keď máme pocit, že sa nám konečne podarili zbaviť väčšiny z nich, opäť sa s radosťou nasťahujú do našich príbytkov a zdá sa, že zbaviť sa ich natrvalo je takmer nemožné. Existuje však veľmi jednoduchá, príjemná a 100% prírodná cesta.

Čo dokáže mäta v dome?

Mäta pieporná je vynikajúca aj na pestovanie v interiéri. Je však vynikajúca nielen ako dochucovadlo do limonád, drinkov a dezertov. Mäta sa najjednoduchšie pestuje a tiež rozmnožuje z odrezkov dospelej rastliny, vypestovať ju zo semien môže byť náročné. Skôr ako v kvetináči je dobré mätu pestovať v bedničke, častejšie ju zalievať a tieniť. Hlina v ktorej ju pestujeme by mala byť hlinito-piesčitá.

mint2bcutting

mint-e1398528409433

Mäta pieporná svojou intenzívnou vôňou pôsobí ako prírodný osviežovač vzduchu, avšak na hmyz a dokonca aj hlodavcov pôsobí presne opačne ako na ľudí. Prítomnosť mäty v miestnosti pôsobí ako intenzívna prírodná ochrana proti pavúkom, chrobákom, drobným ovocným muškám a dokonca aj proti hlodavcom. Vôňu mäty nenávidia a zďaleka sa jej vyhýbajú aj šváby či ploštice, je pre ne toxická rovnako ako vôňa cédrového dreva. Ak chcete silu mäty preniesť aj ostatných miestností vo svojom byte, zmiešajte niekoľko kvapiek mätového esenciálneho oleja s vodou a prelejte do nádoby s rozprašovačom. Roztok rozprášte po byte a nezvaní podnájomníci sa budú pratať kade ľahšie.

Dnes najobľúbenejšie