Nech ste kúpili akokoľvek tvrdé mäso, vďaka tejto finte zo starej kuchárky dokonale zmäkne: Dokonca, aj starší kúsok bude jemný ako masielko!

V starých knihách nájdete veľa múdrych rád, ktoré perfektne fungujú aj dnes. Vďaka týmto radám bude mäso zakaždým pripravené dokonale. Nech je akokoľvek tvrdé, vďaka týmto trikom krásne zmäkne a bude omnoho lahodnejšie.

Ak pripravujete varené mäso a nechcete, aby bolo tvrdé stačí, ak ho povaríte s niekoľkými listami žihľavy. Platí to aj na mäso, ktoré je už skutočne veľmi tvrdé či staré. Žihľavové listy pridávali babičky aj k pečenému či dusenému mäsu, tento trik si nevedeli vynachváliť – žihľavové listy majú na mäso doslova zázračný vplyv!

Ak sa chystáte piecť mäso a bojíte sa, že bude po upečení tvrdé stačí, ak ho pred pečením pokvapkáte citrónovou šťavou. Nechajte pár minút stáť a potom pripravte ako zvyčajne.

Staré mäso zázračne omladne a zmäkne, ak ho pred pečením či smažením posypete soľou tak, aby ho čo najviac pokrývala. Nechajte pár minút pôsobiť a potom umyte. Mäso bude ako čerstvé!

Ak pečiete bravčové mäso, bude mať na povrchu lepšiu kôrku, ak ho sem-tam potriete pivom. Vďaka tomu bude mäso vo vnútri šťavnatejšie.

Ak chcete aby aj staršie mäso chutilo výborne, stačí, ak pri varení pridáte lyžicu rumu, alebo jedlej sódy.

Ak robíte sekanú a chcete, aby sa vám v rúre nerozpadla, stačí, ak do nej pridáte škrobovú múčku.

Ak chcete, aby bolo kura po dopečení chrumkavejšie, ale zároveň sa mäso nevysušilo, stačí, ak ho trochu poprášite práškovým cukrom.

Ak chcete aby fašírky neboli mastné, nemusíte ich vôbec smažiť na oleji – napokon, majú dosť svojho vlastného tuku. Stačí, ak panvicu trochu osolíte a.

Jaternice a párky vám neprasknú, ak ich podlejete vriacou vodou.

 

 

Dnes najobľúbenejšie